لیمـــو تــــرش
بهمن 21, 1397
جعفــــری
بهمن 18, 1397

پرتقــــال

 
 

English name

Orange

Scientific name

Orange

Türkçe ismi

Portakal
 

طبیعت

پرتقال دارای طبیعتی سرد و تر می باشد.

ترکیبات شیمیایی

میوهٔ پرتقال حاوی آب، پروتئین، چربی، هیدرات های کربن، کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، پتاسیم، تیامین، رایبوفلاوین، نیاسین، منیزیم، کاروتن، مس، لینالول، دسایکلیک آلدئید، دی لیمونن، ترپی نئول، اسید مالیک، اسید سیتریک، اسید تارتریک، اسید نیکو تینیک، ویتامینB ،A وCاست.

خواص درمانی

میوهٔ پرتقال حاوی ویتامین C فراوان است که ویتامین C و مس موجود در آن، موجب تشکیل آنتی اکسیدان در برابر رادیکال های آزاد می گردد و در نتیجه از مبتلا شدن به سرطان معده پیشگیری می نماید و از سوی دیگر با پیشگیری از عفونت های ویروسی، موجب افزایش مقاومت بدن می گردد. ویتامین C موجود در پرتقال، به جذب آهن موادّ غذایی خورده شده کمک می نماید و در درمان کم خونی مؤثر می باشد. در مصرف موضعی، موجب شادابی پوست می شود و از چین و چروک صورت جلوگیری می نماید.

پرتقال کمبود عناصر معدنی بدن را تأمین نموده و ضد اسپاسم و آرام بخش می باشد و عطش را فرو می نشاند.

از خواص دیگر پرتقال می توان به خاصیت مدری، ملینی، اشتهاآوری، نرم کنندگی سینه، بادشکنی، ضد اسهال صفراوی و درمان کنندهٔ سنگ صفرا اشاره نمود.

پرتقال مقوّی معده بوده و در درمان سوءهضم مؤثر است. ورقه های نازک مابین پره های این میوه حاوی پکتین است ک موجب کاهش کلسترول خون می گردد و تصفیه کنندهٔ خون می باشد.

آب پرتقال در رفع التهاب لثه، دندان و دهان نیز مفید است. پوست پرتقال حاوی اسانسی است که این اسانس، ضد عفونی کننده و خلط آور می باشد.